چگونگی نوسان قیمت دلار با تشکیل کابینه جدید

دلار با روی کار آمدن دولت جدید به زودی تحت فشار کنترل قرار خواهد گرفت.

چگونگی نوسان قیمت دلار با تشکیل کابینه جدید
گزارش خبر- چگونگی نوسان قیمت دلار با تشکیل کابینه جدید

به گزارش خبرنگاران گروه اقتصاد گزارش خبر ، در گفتگو با دکتر امیر حیدریان کارشناس بازار سرمایه در خصوص نوسان دلار با تشکیل کابینه جدید بیان کرد: دلار چهارشنبه سوم شهریورماه رشد خوبی تا حوالی ۲۸۱۰۰ الی ۲۸۱۵۰ تومان داشت و سپس با مشخص شدن کابینه دولت جدید تا ۲۷۸۹۰ تومان کاهش یافت.

دلار برای نزولی شدن دو شرط نیاز دارد اول اینکه  زیر ۲۷۸۵۰ بیاید و سپس کف ۲۷۵۰۰ را بشکند اگر شاهد شکست کف ۲۷۵۰۰ باشیم ریزش ها شدت بیشتری به خود خواهد گرفت اما در  پله ی اول ریزش به سمت ۲۷۲۰۰ و ۲۷۳۰۰ خواهد بود.

هنوز دلار قدرت رشد دارد و می تواند مجدد با ماندن روی ۲۷۸۵۰ به سمت ۲۸۲۵۰ تومان حمله کند اما خریدار  کم کم دچار ترس و تردید خواهد شد دقت داشته باشیم این دو مسئله به راحتی دلار را کاهشی خواهد کرد، اول ادامه ی مذاکرات برجام هست که تاثیر ریزش ۱۰ درصدی در بازار خواهد داشت و دوم هم انتصاب رییس بانک مرکزی خواهد بود.

 سیاست های ارزی اعلامی از سوی ایشان در اوایل ریاستشان به شدت روی بازار اثر خواهد گذاشت چون وقتی رییس جدید می آید تا مدتی بازار از حرفها و رفتار های آن ترس دارد هنوز ریزش های اصلی شروع نشده است و اگر این دولت بخواهد قدرت نمایی کند دلار ظرف یک هفته به سمت ۲۴ الی ۲۵ هزار ریزش خواهد کرد.