در انتخابات شورای شهر تهران؛

چمران اول ، آرای باطله دوم!

در این دوره از انتخابات شوراها در تهران از یک میلیون و ۵۶۵ هزار و ۳۷۰ رای ماخوذه، تعداد یک میلیون و ۱۵۱ هزار و ۴۵۰ رای صحیح شمارش و محاسبه شد.

چمران اول ، آرای باطله دوم!
گزارش خبر- انتخابات شورای شهر تهران

به گزارش خبرنگاران جامعه گزارش خبر، در این دوره از انتخابات شوراها در تهران از یک میلیون و ۵۶۵ هزار و ۳۷۰ رای ماخوذه، تعداد یک میلیون و ۱۵۱ هزار و ۴۵۰ رای صحیح شمارش و محاسبه شد. نکته قابل توجه در برگزاری این دو انتخابات میزان آرای باطله است که تنها به ریاست‌جمهوری ختم نشد بلکه در آرای شورای شهر نیز تعداد ۴۱۳ هزار و ۹۲۰ رای باطله نوعی رقیب میان اعضا شناخته شد. مهدی چمران، عضو لیست اصولگرایان با آرای، ۴۸۶ هزار و ۲۸۲ که اندکی بیش از آرای باطله بود به عنوان نفر اول اعلام شد.

 یکی از ویژگی‌های انتخابات ریاست جمهوری در ایران برگزاری هم‌زمان انتخابات شوراهای شهر و روستا با این انتخابات است که همواره با حواشی کوچک و بزرگی نیز همراه بوده است. ششمین دوره‌ی انتخابات شورای اسلامی شهر تهران مانند دوره‌های قبل این دوره نیز همزمان با سیزدهمین دوره‌ی انتخابات ریاست جمهوری به صورت هم زمان در سطح شهر تهران برگزار شد و با تمام فراز و فرودهایش در پایان با مشارکت ۳۴.۳۸ درصد به پایان رسید و به این ترتیب تکلیف ۲۱ عضو ششمین شورای شهر پایتخت مشخص شد.

در این دوره از انتخابات از یک میلیون و ۵۶۵ هزار و ۳۷۰ رای ماخوذه، تعداد یک میلیون و ۱۵۱ هزار و ۴۵۰ رای صحیح شمارش و محاسبه شد.

نکته قابل توجه در برگزاری این دو انتخابات میزان آرای باطله است که تنها به ریاست‌جمهوری ختم نشد بلکه در آرای شورای شهر نیز تعداد ۴۱۳ هزار و ۹۲۰ رای باطله نوعی رقیب میان اعضا شناخته شد.

مهدی چمران، عضو لیست اصولگرایان با آرای، ۴۸۶ هزار و ۲۸۲ که اندکی بیش از آرای باطله بود به عنوان نفر اول اعلام شد.
در این دوره از انتخابات مانند ادوار قبل رقابت جدی بین دو گروه «جمهور» و «ائتلاف اصولگرایان» شکل گرفت که در نهایت ۲۱ نفر اعضای لیست ائتلاف به ساختمان خیابان بهشت راه پیدا کردند.

لیست جمهور تهران (شهری برای همه، شهری برای زندگی) با حمایت سید محمد خاتمی رییس دولت اصلاحات و جواد امام به عنوان رییس ستاد نتوانست بر خلاف دوره پنجم بار دیگر بر کرسی شورای شهر تهران تکیه بزنند.
در مقابل تمامی اعضای لیست شورای ائتلاف (دوباره خدمت، تهران سربلند) به ‌سرلیستی مهدی چمران و با ریاست غلامعلی حداد عادل توانستند، 4 سال به عنوان اعضای شورای شهر تهران بر صندلی‌های پارلمان پایتخت کشور تکیه زده و بر روند تعیین مدیران و سیستم مدیریتی شهر تهران نظارت کنند.

 تعداد ۴۱۳ هزار و ۹۲۰ رای باطله


اعضای راه یافته به ترتیب آرا؛
مهدی چمران ۴۷۶۲۸۲
پرویز سروری ۳۶۲۹۲۰
نرجس سلیمانی ۳۵۶۷۰۹
حبیب کاشانی ۳۲۶۱۳۲
محمد آخوندی ۳۲۵۸۵۷
ناصر امانی ۳۱۴۷۰۷
مهدی پیرهادی ۳۱۲۸۱۵
مهدی بابایی ۳۰۹۵۶۹
سیدجعفر تشکری هاشمی ۲۹۹۷۴۶
سید احمد علوی ۲۹۷۱۶۸
مهدی اقراریان ۲۹۶۹۴۰
مهدی عباسی ۲۹۶۴۶۳
علیرضا نادعلی شهرستانکی ۲۹۴۷۲۶
احمد صادقی ۲۹۱۴۷۴
سیدمحمد آقامیری ۲۸۸۴۳۳
میثم مظفر ۲۸۷۷۸۵
زهرا شمس احسان ۲۷۹۸۷۰
نرگس معدنی‌پور ۲۷۶۱۲۶
علی‌اصغر قائمی ۲۷۴۰۰۴
سوده نجفی ۲۶۵۶۰۷
جعفر بندی شربیانی ۲۵۵۸۵۴