پیش بینی وضعیت ارز بعد روز انتخابات

تحولات جهانی، خبرهای برجام و فضای بین المللی بیشترین تاثیر را بر تعیین قیمت کنونی دلار، طلا و سکه دارد.

پیش بینی وضعیت ارز بعد روز انتخابات
گزارش خبر،سرنونوشت ارز

به گزارش خبرنگاران گروه اقتصادي گزارش خبر، باور عموم مردم و بسیاری از فعالان اقتصادی این است که سرنوشت نهایی قیمت طلا و ارز بعد از مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری 1400 مشخص می شود.

سید کمال سید علی، اقتصاد دان در ارتباط با تحولات قیمت ارز و طلا به صدای بورس گفت: برخی افراد تعیین نرخ قیمت طلا و دلار را بر آمده از شرایط سیاسی عنوان می‌کنند، این تفکر نمی تواند درست باشد چرا که بانک مرکزی درحال حاضر امکان اجرایی کردن چنین سیاستی را ندارد و تحولات جهانی، خبر های برجام و فضای بین المللی بیشترین تاثیر را بر تعیین قیمت کنونی دلار، طلا و سکه دارد.

وی افزود: فعال اقتصادی برای مدیریت فعالیت اقتصادی خود به دنبال مشخص شدن قیمت دلار هستند، از آنجایی که در شرایط کنونی هیچ پیش بینی از آینده بعد از انتخابات ندارد، این فعالان نیز منتظر اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری هستند به همین دلیل عرضه دلار در بازار کم است و تقاضا نیز کنترل شده است.

سید علی در ادامه بیان کرد:‌ تمام دولت ها تلاش می کنند در پایان دوره ریاست خود، دلار و سکه را با قیمت قابل قبولی تحویل رئیس جمهوری بعدی بدهند. رئیس جمهور منتخب نیز به دنبال ثبات و کاهش قیمت طلا، سکه و دلار گام برخواهد داشت.وی در ارتباط با آینده بازار سرمایه اظهار کرد: افزایش قیمت دلار بر محصولات صادراتی و سهام شرکت های آنها در بورس تاثیر مستقیم دارد.