تحلیل انجمن جهانی فولاد برای رشد مصرف فولاد در سالجاری؛

پیش بینی افزایش بی سابقه قیمت فولاد

بنابر اظهارات فولاد ساز بزرگ هندی بازار فولاد دچار تغییرات متعددی از جمله افزایش هزینه ها و نقش در حال تحول چین در بازار است.

پیش بینی افزایش بی سابقه قیمت فولاد
پیش بینی افزایش بی سابقه قیمت فولاد

به گزارش خبر روابط عمومی آراد استیل پایتخت، به نقل از رسانه Cnbc،  مدیر اجرایی شرکت  تاتا استیل بعنوان فولادساز بزرگ  کشورهندوستان معتقد است  که قیمت فولاد می تواند در مقایسه با 10 سال گذشته بسیار بالا برود.

بنا به این گزارش، تازندران مدیراجرایی این شرکت فولادسازی هندی در اظهارات خود گفت:  در هفت یا هشت سال گذشته، متوسط قیمت ورق گرم حدود 400 یا 450 دلار در هر تن بوده است. او پیش بینی کرد که میانگین بلندمدت این محصول در سال های آینده به احتمال زیاد بیش از 600 دلار خواهد بود.

در ادامه  اظهار کرد که قیمت ها در چین 750 دلار و در آسیای جنوب شرقی 850 دلار در روز جمعه بود.

نارندران توضیح داد که بازار فولاد دچار تغییرات متعددی از جمله افزایش هزینه ها و نقش در حال تحول چین در بازار است.

او گفت چین طی 10 سال گذشته فولاد بیشتری نسبت به تولید هند صادر کرد اما این صادرات تقریبا به نصف کاهش یافته و به حدود 60 میلیون تن در سال رسیده است و ممکن است با پیگیری این کشور برای انتشار صفر کربن، روند تولید و صادرات فولاد آن کاهش بیشتری داشته باشد.

نارندران گفت برای اولین بار در سال‌های اخیر، تقاضای فولاد توسط چین هدایت نمی‌شود.

وی خاطرنشان کرد: انجمن جهانی فولاد انتظار دارد رشد مصرف فولاد در سال جاری از کشورهایی غیر از چین حاصل شود. او افزود: سرمایه‌گذاری جهان غرب در زیرساخت‌ها برای تقاضا مثبت است. نارندران گفت: "من انتظار دارم که طی 10 سال آینده قیمت فولاد را در سطحی بسیار بالاتر از آنچه در 10 سال گذشته شاهد بودیم، ببینیم."

 در پایان  این خبر نیز اشاره می شود فعالیت  شرکت آراد استیل پایتخت در خصوص  خرید و فروش و تامین کننده انواع آهن آلات صنعتی و ساختمانی می باشد.

عرضه و توزیع انواع ورق های فولادی شامل ورق سیاه روغنی، اسیدشویی، گالوانیزه، رنگی، استیل، آجدار، انواع مقاطع فولادی شامل تیرآهن، میلگرد، هاش، پروفیل، نبشی، ناودانی، سپری، انواع لوله ها ، انواع تسمه و انواع چهارپهلو، از کارخانجات داخلی و خارجی و بنگاه های معتبر در سراسر ایران.
برخی از خدمات ویژه شرکت آراد استیل پایتخت؛
- هماهنگی و پیگیری از لحظه خرید تا تحویل بار به مشتری.
- ارسال بار به سراسر کشور.
- ارائه انواع خدمات به مشتری شامل : هوابرش - CNC-پلاسما- واترجت- لیزر- برش- خدمات پانچ و خم کاری- نورد- تضمین بهترین قیمت در بازار
- امکان رویت و نمونه برداری کالا قبل از خرید.
برای سفارش و همکاری به شماره تماس: 02144895102 تماس حاصل فرمائید.