هوشمند سفیدی را بهتر بشناسید

بانک اطلاعات متخصصان روابط عمومی / هوشمند سفیدی، متولد سیزده فروردین سال هزار و سیصد و چهل و دو در شهرستان سرعین (اردبیل) است. او دارای دکترای علوم ارتباطات بوده و همچنین دانشجوی دکترای علوم سیاسی (شاخه جامعه شناسی سیاسی) است.

هوشمند سفیدی را بهتر بشناسید
هوشمند سفیدی را بهتر بشناسید

به گزارش خبرنگاران گروه فرهنگ، هنر و رسانه گزارش خبر، هوشمند سفیدی، متولد سیزده فروردین سال هزار و سیصد و چهل و دو در شهرستان سرعین (اردبیل) است. او دارای دکترای علوم ارتباطات بوده و همچنین دانشجوی دکترای علوم سیاسی (شاخه جامعه شناسی سیاسی) است.

از وی آثار مختلفی در روابط‌عمومی چاپ شده است که مهمترین آنها: "راهبردهای عملی روابط‌عمومی و روابط‌عمومی برتر" (تألیف)، "ماهیت و کارکردهای روابط عمومی"، "نگاه انتقادی به روابط عمومی" و "نظریه وضعیتی در روابط عمومی" (ترجمه) قابل اشاره هستند.

البته آثار دیگری نیز به صورت مقاله و یا ارائه در کنفرانس‌ها ارائه شده است که مهم‌ترین آن‌ها "جایگاه و نقش روابط‌عمومی در جامعه مدنی" و "رابطه توسعه جایگاه روابط‌عمومی با نظام سیاسی" قابل توجه هستند.

او در مدت فعالیت حرفه‌ای خود، در دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه جامع علمی کاربردی  دروس روابط‌عمومی را تدریس کرده است.

وی علاوه بر فعالیت‌های علمی، در زمینه اجرایی نیز تلاش‌هایی داشته است که مهمترین آنها به شرح زیر هستند:

هفده سال فعالیت مدیریتی در حوزه روابط‌عمومی با عناوین معاون مدیرکل روابط‌عمومی وزارت جهاد سازندگی و مشاور وزیر و مدیرکل روابط‌عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تأسیس انجمن متخصصان روابط‌عمومی در سال هزار و سیصد و هفتاد و هشت، تأسیس خانه روابط‌عمومی ایران به همراهی آقای جواد قاسمی در سال هزار و سیصد و نود و پنج (در شرف تاسیس)، پیشنهاد و دفاع از نامگذاری "روز روابط‌عمومی"، عضو "انجمن بین المللی روابط‌عمومی" و رئیس کرسی ایران در سال‌های 2010-2008، برگزاری پانزده دوره سمپوزیوم بین‌المللی روابط‌عمومی، برگزاری هشت دوره آیین تقدیر از سرآمدان روابط‌عمومی ایران، برگزاری شش دوره جشنواره ستارگان روابط‌عمومی ایران، برگزاری پنج دوره جشنواره تبلیغات ایران، صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول "نشریه تحقیقات روابط‌عمومی" (تاکنون یکصد و ده شماره، چاپ شده است)، سی و دو سال سابقه کار مطبوعاتی در روزنامه‌های "ابرار"، "سلام" و "آرمان امروز"، معرفی به عنوان "کارشناس برتر روابط‌عمومی کشور" طی سال‌های 67-1376 از طرف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و "مدیر برتر روابط‌عمومی" در "وزارت جهاد سازندگی"، مشاور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و "دبیر شورای ارتباطات و رسانه" (97 1396)، مشارکت و راه‌اندازی برنامه رادیویی "هنر هشتم" به اتفاق آقای علی اکبر خدابخش.