رئیس سازمان بسیج علمی فارس در همین جشنواره جهادگران علم و فناوری فارس:

مرجعیت علمی و تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان با بسیج علمی در استان فارس

رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان فارس گفت: ایجاد مرجعیت علمی و تاسیس و راه اندازی شرکت های دانش بنیان بخشی از چشم انداز فعالیت سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان فارس است.

مرجعیت علمی و تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان با بسیج علمی در استان فارس
مرجعیت علمی و تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان با بسیج علمی در استان فارس

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، احمدرضا قاسمی در مراسم نهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری فارس گفت: ایجاد مرجعیت علمی و تاسیس و راه اندازی شرکت های دانش بنیان بخشی از چشم انداز فعالیت سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان فارس است و در این راستا هیچ حد و مرزی برای هیچ نهاد و ارگانی وجود ندارد و همه برای ارتقای سطح علمی پژوهشی استان تلاش می کنند.

رئیس سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان فارس همچنین در راستای ایجاد مرجعیت علمی و با هدف افزایش شرکت های دانش بنیان به فعالیت خانه نخبگان در سازمان اشاره کرد و گفت: این مرکز دارای پنج کارگروه کشاورزی ، گردشگری ، صنعت ، سلامت و عمران است که فرصت ها ، چالش ها و مسائل پیش روی استان را احصا و برای حل آن ها با حضور اساتید دانشگاهی، نخبگان و مسئولان شهری و استانی برنامه ریزی می کند.

قاسمی ضمن تاکید بر منویات مقام معظم رهبری در رابطه با افزایش کیفی و کمی شرکت های دانش بنیان گفت: در مراکز تحت نظر سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری استان فارس چرخه از ایده تا تجاری سازی و تبدیل به شرکت های دانش بنیان طراحی شده که با حمایت و هدایت و مشاوره متخصصان امر تا حصول به مقصود پیگیری خواهد شد.

وی اضافه کرد: در سطح استان فارس در حال حاضر چهل پایگاه علمی و هفت مرکز رشد مشغول فعالیت هستند.

شایان ذکر است نهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری فارس ۲۲ اذر ماه مصادف با هفته پژوهش در مجتمع فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز برگزار شد.

در این رویداد از طرح های علمی پژوهشی پینگر آکوستیک و کود ارگانیک رونمایی و کتاب اصول طراحی و ساخت فنرهای ریگی به مخاطبان معرفی شد.

همچنین ۲۶ نفر از فعالان حوزه علم و صنعت و فناوری معرفی و از آنان با اهدای لوح و جوایز تقدیر شد.