فیسبوک و اینستاگرام در iOS 14.5: مجوز ردیابی بدهید تا سرویس‌ها رایگان بمانند

فیسبوک با کمک سیاست جدیدی سعی دارد کاربران را به اعطای مجوز از طریق قابلیت «شفافیت ردیابی اپ» یا App Tracking Transparency ترغیب کند. این شرکت در اعلان اپلیکیشن فیسبوک و اینستاگرام می‌گوید اگر می‌خواهید استفاده از این دو شبکه اجتماعی بدون هزینه باقی بماند، بهتر است اجازه ردیابی اطلاعات خود را بدهید.

فیسبوک و اینستاگرام در iOS 14.5: مجوز ردیابی بدهید تا سرویس‌ها رایگان بمانند
گزارش خبر - خدمات فیس بوک و اینستاگرام

به گزارش خبرنگاران علم و فناوری گزارش خبر ، فیسبوک در پستی در وبلاگ خود می‌گوید این اعلان نوعی پیام آموزشی است که به کاربران کمک می‌کند با آگاهی بیشتری درباره اطلاعات خود تصمیم بگیرند. فیسبوک در اعلان این دو اپلیکیشن می‌گوید از اطلاعات شما برای سه منظور استفاده می‌کند: نمایش تبلیغات سفارشی، رایگان نگه داشتن سرویس‌ها و حمایت از کسب و کارهایی که ادامه فعالیتشان به تبلیغات وابسته است. این شرکت در پست وبلاگی خود می‌گوید:

«با توجه به اینکه اپل گفته بود نمایش اطلاعات کمکی مجاز است، ما پیش از نمایش پنجره دریافت مجوز اپل صفحه‌ای آموزشی را نشان می‌دهیم که به کاربران کمک می‌کند تا درباره استفاده از اطلاعاتشان آگاهانه تصمیم بگیرند. این صفحه به کاربران نشان می‌دهد که ما چگونه از این اطلاعات برای نمایش تبلیغات سفارشی استفاده می‌کنیم و اگر این قابلیت را فعال نکنید، چگونه استفاده از این اطلاعات را محدود می‌کنیم. صفحه‌ ما همچنین به کاربران می‌گوید که به خاطر پیش‌نیازهای iOS 14.5 این پیام را می‌بینند.»

قابلیت «شفافیت ردیابی اپ» یا ATT جدیدترین قابلیت حریم خصوصی آیفون و آیپد است که هفته پیش با به‌روزرسانی iOS 14.5 به دست کاربران رسید. اپلیکیشن‌ها حالا پیش از ردیابی کاربران در سایر برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها باید از آن‌ها مجوز بگیرند.

بخش مهمی از مدل تجاری فیسبوک وابسته به فروش تبلیغات است. برای مثال، کسب و کارهای کوچک می‌توانند از سیستم تبلیغاتی فیسبوک برای یافتن مخاطب هدف خود استفاده کنند و محصولاتشان را بفروشند. با این وجود، اگر کاربران در iOS 14.5 به اپلیکیشن‌های این شرکت مجوز ندهند، فیسبوک اطلاعات کمتری برای نمایش تبلیغات هدفمند در دست خواهد داشت.