رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس:

ضرورت نیاز تنظیم بازار به عرضه مناسب میوه شب عید

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در بازدید سرزده از سردخانه و مراکز توزیع طرح ملی میوه شب عید نسبت به ضرورت رضایتمندی و ارائه محصولات با کیفیت مطلوب به مصرف‌کنندگان تاکید کرد.

ضرورت نیاز تنظیم بازار به عرضه مناسب میوه شب عید
ضرورت نیاز تنظیم بازار به عرضه مناسب میوه شب عید

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، محمدجواد عسکری، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب،منابع‌طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی در یک بازدید سرزده از سردخانه‌ها و مراکز توزیع میوه شب عید با تاکید بر اینکه عرضه محصولات در نظر گرفته شده باید نقش تنظیم‌گری را در بازار مصرفی داشته باشند، مطرح کرد: عرضه این محصولات به متقاضیان علاوه بر تامین بخشی از نیاز آن‌ها باید در تنظیم بازار موثر باشد.

وی کیفیت را یکی از مؤلفه‌های اصلی استقبال مردم از کالاهای تولیدی برشمرد و ادامه داد: اگر در عرضه محصولات به ویژه میوه شب عید که یک طرح مهم مدنظر دولت است توجه نشود با چالش‌های جدی مواجه خواهیم شد که انتظار ما از دست‌اندرکاران معطوف به ارائه کالاهای باکیفیت و با قیمت مصوب است.

عسکری در رابطه با اشکالات موجود در نحوه تامین و آماده‌سازی میوه شب عید اشاره کرد و گفت: با بازدید میدانی به عمل آمده مشخص شد که در آماده‌سازی انواع سیب و پرتقال‌های طرح تنظیم بازار میوه شب عید اشکالاتی در نحوه سورتینگ و بسته‌بندی وجود دارد که به مدیران اجرایی تذکر دادیم هر چه سریع‌تر نواقص موجود را برطرف نمایند تا شاهد افزایش رضایتمندی مردم باشیم.

نماینده داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی نسبت به نحوه توزیع میوه شب عید هم خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی، عاملان توزیع و همچنین مصرف‌کنندگان، اعلام کرد: با توجه به زیرساخت‌های مناسب ایجاد شده در سیستم توزیع این محصولات بایستی به صورت مداوم نسبت به عرضه میوه شب عید به مصرف‌کنندگان تا پایان این طرح ملی نظارت مستمر و جدی صورت بپذیرد.

وی در پایان با تاکید بر اینکه در صورت مشاهده هر گونه ترک فعل از سوی مسئولان بر اساس قانون و با هماهنگی دستگاه قضایی با خاطیان برخورد خواهد شد، خاطرنشان کرد: در صورت هر گونه کم‌کاری و تخطی از قوانین و مقررات با خاطیان نیز برخورد قانونی خواهد شد.