مدیر جامعه روحانیت مبارز شیراز در جمع مدیران و روسای آموزش و پرورش استان از انقلاب اسلامی تاکنون، تاکید کرد:

ضرورت استفاده از ظرفیت معلمان پیشکسوت در پیشبرد امور فرهنگی

مدیر جامعه روحانیت مبارز فارس گفت: معلمان هستند که جامعه را می سازند لذا ضرورت دارد برای پیشبرد امور، آموزش و پرورش از ظرفیت معلمان پیشکسوت بهره مند شود.

ضرورت استفاده از ظرفیت معلمان پیشکسوت در پیشبرد امور فرهنگی
ضرورت استفاده از ظرفیت معلمان پیشکسوت در پیشبرد امور فرهنگی

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، حجه الاسلام و المسلمین سید محی الدین طاهری در گردهمایی طلایه داران مهر با حضور مدیران کل، معاونان و روسای آموزش و پرورش سراسر فارس از پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون، با اشاره به اهمیت والای، اظهار کرد: مقام معلم و ارزش تعلیم و تربیت به گونه‌ای است که همه مخلوقات او را تحسین می کنند.

تولیت آستان مقدس سید علاالدین حسین علیه السلام افزود: آموزش و پرورش همواره فراز و نشیب های را طی کرده است و اگر در مواردی شاهد ناهنجاری در بین دانش آموزان هستیم دلیلش بی توجهی به معلمان است.

طاهری گفت: همین معلمان بودند که انقلاب را به پیروزی رساندند و شهدای بزرگی را تربیت کردند.

مدیر جامعه روحانیت مبارز فارس ادامه داد: پس از انقلاب در برهه‌ای درب های ورودی به آموزش و پرورش به گونه ای گشوده شد که افراد مختلفی وارد عرصه تعلیم و تربیت شدند که شاید برای تربیت دانش آموزان کار خاصی انجام ندادند.

تولیت آستان مقدس حضرت سید علاالدین حسین علیه السلام، تصریح کرد: معلم باید از ابتدا با برنامه تربیت شود و در تربیت آن از تجارب پیشکسوتان استفاده کرد و این تنها راه نجات آموزش و پرورش است.

وی ادامه داد: در گزینش معلمان باید بسیار دقت شود تا بهترین افراد و نخبگان جامعه جذب آموزش و پرورش شوند.

طاهری گفت: اگر مشکل معیشت معلمان رفع نشود تمرکز کافی را برای تربیت دانش آموزان نخواهند داشت لذا توجه به نیازهای مادی و معنوی امری اجتناب ناپذیر است.

وی اضافه کرد: معلمان هستند که جامعه را می سازند لذا برای پیشبرد امور آموزش و پرورش از ظرفیت پیشکسوتان بهره مند شویم.

خاطر نشان می شود: گردهمایی طلایه داران مهر با حضور بیش از ۶۵۰ تن از مدیران کل، معاونان و روسای آموزش و پرورش سراسر استان از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در شیراز برگزار شد.