رئیس سازمان صمت فارس:

حمایت از بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی رویکرد اصلی دولت سیزدهم

رئیس سازمان صمت فارس گفت: رویکرد اصلی دولت سیزدهم حمایت از بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی است.

حمایت از بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی رویکرد اصلی دولت سیزدهم
حمایت از بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی رویکرد اصلی دولت سیزدهم

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در چهارصد و هشتادمین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کمیته اجرایی ارتقاء توان تولید اقتصاد مقاومتی استان و کارگروه احیاء واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال گفت: در این کارگروه موضوعات ۲۲ بنگاه اقتصادی ، فعالیت در زمینه فولاد ، کنستانتره کرومیت و منگز، فرآورده های گوشتی ، سردخانه، دستمال حوله ای، درب چوبی پرسی ، بتن و ... در خصوص اخذ مجوز صدور پروانه بهره برداری ، پاسخ استعلام ، تعیین تکلیف مانده تسهیلات ، درخواست تسهیلات و... بررسي ، تصمیم گیری ، سازوکارهای مطلوبی اندیشیده و راهکارهای افزایش نسبت مصارف به منابع بانکی استان بررسی شد.

حمیدرضا ایزدی با اشاره به اینکه رویکرد اصلی دولت سیزدهم حمایت از بنگاه‌های اقتصادی و واحدهای تولیدی است افزود: در راستای گره گشایی و رفع موانع و مشکلات پیش روی واحدهای تولیدی و بنگاه های اقتصادی و توسعه و بهبود محیط کسب‌ و کار وزیرساخت‌‌‌های تولیدی نیز متناسب با نیازها نسبت به تقویت آنها و حل مشکل بنگاه اقتصادی با اهتمام مضاعف ، همگرایی و تعامل دستگاه‌های ذی‌ربط، رصد مستمر، اقدامات قانونی ، اساسی و تلاش  شبانه روزی و مستمر تا حصول نتیجه به صورت ویژه‌ انجام می شود.

ایزدی با تاکید بر ضرورت اهتمام دستگاه‌های ذی ربط و بانک های عامل در راستای رفع مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی در پیشبرد اهداف اقتصادی  و لزوم احیای بنگاه‌های اقتصادی ، واحد تولیدی و صنعتی راکد در کمترین زمان اضافه کرد: فعال شدن واحدهای تولیدی و اقتصادی در جهت تقویت فرایند تولید و حمایت از تولیدکننده است که این مهم در راستای افزایش درآمد، رشد ارزش‌افزوده صنعتی و توسعه اقتصادی است که حمایت بیش از پیش بانکها را می طلبد.

وی با بیان اینکه رسیدگی به مشکلات واحدهای تولیدی استان بصورت مستمردر دستور کار دبیرخانه کارگروه تسهیل قراردارد تصریح کرد: احیاء واحد های صنعتی راکد از جمله اولویت های مهم سازمان صمت استان می باشد لذا تلاش می کنیم تا مشکلات بنگاه‌های تولیدی را به صورت منظم ابتدا در کمیته تخصصی ذیل کارگروه مطرح و سپس در جلسات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست استاندار یا معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری بصورت هفتگی مورد رسیدگی قرار می ‌گیرد.

دوشنبه سوم بهمن ماه جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان و کارگروه احیاء واحدهای تولیدی راکد به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس با دبیری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و حضور اعضاء کارگروه و سایر مدیران دستگاه‌های اجرایی ذیربط و بانک‌های عامل در سالن شهید قاضی استانداری فارس برگزار شد.