رئیس سازمان صمت فارس:

تسریع در رفع مشکلات زیربنایی استان در راستای پیشبرد اهداف دولت در اقتصاد و تولید

رئیس سازمان صمت فارس گفت: جهت پیشبرد اهداف ، برنامه‌ها و تسهیل در انجام اقدامات دولت در اقتصاد و تولید، به سمت رفع مشکلات زیربنایی گام برداشته‌ایم.

تسریع در رفع مشکلات زیربنایی استان در راستای پیشبرد اهداف دولت در اقتصاد و تولید
تسریع در رفع مشکلات زیربنایی در راستای پیشبرد اهداف دولت در اقتصاد و تولید

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس گفت: طبق روال هر سه شنبه، چهارصد و پنجاه‌ و ششمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان با حضور استاندار فارس برگزار شد، مدیران واحدهای تولیدی در خصوص تأمین مالی، استمهال بدهی بانکی، تعیین تکلیف بدهی، ، مساعدت در رفع مانع اخذ پایانکار، قرارداد خرید برق ، انتقال مالکیت زمین، تصحیح در میزان حق ثبت دفاتر اسناد رسمی از ترهین اسناد و… را از جمله مشکلات خود بیان و خواستار بررسی و تصمیم گیری از سوی اعضای کارگروه شدند که ضمن تصویب مصوبات ، تصمیمات راهبردی و راهکار‌های لازم برای گره گشایی از واحد‌های یاد شده ارائه شد.

حمیدرضا ایزدی افزود: ازجمله واحد‌های معرفی شده در این کارگروه مجتمع صنعتی پروتئینی شام شام تولید فراورده های گوشتی، شیراز سرم ، تولید انواع سرم ، شرکت پالایش پارسیان سپهر، استحصال اتان از گاز طبیعی و نیز موضوع رمز ارز و... بودند که مشکلات آن‌ها بحث، بررسی، تبادل نظر و نیز ارائه راهکار شد.

دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان فارس اضافه کرد: همچنین از تعداد ۱۹ مصوبه ،  ۱۴ واحد آن که در مسیر فعالیت خود با موانعی مواجه بودند مشکلات آنها پس از شناسایی و احصاء توسط کارشناسان هر حوزه درجلسه کمیته تخصصی (بانکی، امور مالیاتی، تامین اجتماعی ، زیرساختی و...) ذیل کارگروه موصوف بررسی شده بود ، در کارگروه‌ تسهیل و رفع موانع تولید استان مطرح و مورد تصویب اعضاء قرار گرفت و سپس برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ نهایی گردید.  

وی با تاکید بر اینکه جهت پیشبرد اهداف ، برنامه‌ها و تتسهیل و تسریع امور در چارچوب قانون در انجام اقدامات دولت جهت اقتصاد و تولید، به سمت رفع مشکلات زیربنایی گام برداشته‌ایم اظهار داشت: تمام تلاش ستاد تسهیل استان ، همکاری موثر بین دستگاه‌های اجرایی ذی ربط و مسئولین عالی استان در راستای تحقق شعار سال ، رفع موانع و مشکلات بنگاه‌های اقتصادی و تولید کنندگان است تا چرخ تولید در استان پهناور فارس شتاب و سرعت بیشتری بگیرد.

ایزدی با اشاره به تسریع، تکمیل و راه اندازی طرح‌های نیمه تمام تولیدی ، حل و فصل مشکلات واحد‌های تولیدی، کمک به توسعه صادرات در راستای استمرار و ارتقاء تولید و اشتغال در استان تصریح کرد: در راستای دستیابی به موفقیت های پایدار و جذب سرمایه‌گذاری و تولید ثروت در توسعه فعالیت‌های اقتصادی و کار آفرینی موارد مهمی از جمله آموزش تخصصی ، افزایش مهارت های لازم برای ایجاد کسب و کار، نوآوری و خلاقیت در بین فعالین اقتصادی حایز اهمیت است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با تاکید بر افزایش ظرفیت اقتصادی استان در تعامل دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: مشارکت و نقش آفرینی بخش‌خصوصی توام با تکنولوژی های پیشرفته در شکوفایی اقتصادی، اشتغال، تولید کمی، کیفی و توسعه متوازن و پایدار ضرورت دارد.