بررسی اهداف طرح نظارتی ویژه نوروز ۱۴۰۲ از سوی رئیس سازمان صمت فارس

رئیس سازمان صمت فارس گفت: اتخاذ تمهیدات لازم ،جهت هم افزایی و همکاری مؤثر با سایر دستگاه های ذیربط اهداف طرح نظارتی ویژه نوروز ۱۴۰۲ است.

بررسی  اهداف طرح نظارتی ویژه نوروز ۱۴۰۲ از سوی رئیس سازمان صمت فارس
بررسی اهداف طرح نظارتی ویژه نوروز ۱۴۰۲ از سوی رئیس سازمان صمت فارس

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، دوازدهمین جلسه کمیسیون نظارت بر تشکل‌های صنفی مرکز استان فارس به ریاست حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صمت  استان فارس و حضور امرالله قلندری رئیس اداره پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس ، علیرضا رعنایی رئیس اتاق اصناف مرکز استان فارس و اعضا کمیسیون نظارت در خصوص بررسی بودجه سال آینده ، بررسی نرخ خدمات صنف آرایشگران و پیرایشگران زنانه و مردانه ، نحوه فعالیت اصناف رستوران داران و غذا فروشان، اغذیه و پیتزا فروشان و کافی شاپ ها در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان و ... در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس برگزار گردید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس در آخرین جلسه کمیسیون نظارت استان درسال ۱۴۰۱ باتاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت های نظارتی صنفی و تامین کالاهای اساسی بازار در تعطیلات نوروزی و ماه مبارک رمضان گفت: كنترل و نظارت بر وضعيت بازار كالا و خدمات اولویت دار در مراحل تأمين، توزيع و ارائه خدمات، با توجه به افزايش تقاضای عمومی در ايام پايانی سال با هدف ایجاد آرامش در فضای روانی جامعه یکی از اهداف مهم این طرح نظارتی است.

حمیدرضا ایزدی افزود: اصناف با برنامه ریزی مدون و بهره مندی از ظرفیت و توان اتحادیه ها با حضور فیزیکی و میدانی برای نظارت مطلوب بازار و تامین اقلام و مایحتاج پرمصرف مردم در ایام نوروز و ماه مبارک رمضان اقدام کنند.

وی ايجاد زمينه مناسب براي تأمين و توزيع مايحتاج عمومی، جلوگيری از تخلفات احتمالی و رسيدگی فوری، دقيق و كارشناسی به شكايات و گزارش های مردمی، اتخاذ تمهیدات لازم به منظور هم افزایی و همکاری مؤثر با سایر دستگاه های ذیربط در سطح استان ، هنچنین وحدت رویه در اقدامات نظارتی، اطلاع رسانی گسترده برای ارتباط مردم از طریق سامانه ۱۲۴ را از دیگر اهداف طرح نظارتی ویژه نوروز ۱۴۰۲ عنوان کرد.

ایزدی اظهار داشت: اعضا کمیسیون نظارت به شرح زیر است:

۱ـ صنعت، معدن و تجارت (رئیس کمیسیون)
۲ـ امور مالیاتی
۳ـ بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
۴ـ تعزیرات حکومتی
۵ ـ نیروی انتظامی
۶ ـ استاندارد و تحقیقات صنعتی
۷ـ انجمن حمایت از مصرف‌کنندگان
۸ ـ بسیج اصناف
۹ـ اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی استان
۱۰ـ اتاق تعاون استان
۱۱ـ رئیس شورای اسلامی استان
۱۲ـ رئیس و نائب‌رئیس اتاق اصناف مرکز استان
۱۳ـ نماینده مطلع و تام‌الاختیار استاندار
رئیس سازمان صمت استان فارس در پایان از شهروندان خواست تا در صورت هرگونه تخلف، شکایات خود را از طریق  ثبت در سامانه پاسخگویی و یا تماس با شماره تلفن ۱۲۴ اعلام نمایند تا در اسرع وقت پی گیری و بررسی شود.

در این جلسه نسبت به تعامل ، همراهی و همکاری اعضاء کمیسیون نظارت در سال‌جاری با اهداء لوح ، تقدیر بعمل آمد.