بازگشت آرام ویروس کرونا به چین

در حالی که کشور چین در چند ماه گذشته از ویروس کرونا پاک شده بود و جز موارد وارداتی هیچ گزارشی در ارتباط با شیوع موارد محلی ثبت نشده بود اما در چند روز گذشته تعدادی مبتلای محلی در این کشور گزارش شده است.

بازگشت آرام ویروس کرونا به چین
گزارش خبر - برگشت کرونا به چیت

به گزارش خبرنگاران جامعه گزارش خبر از "سی جی تی ان"، کمیسیون ملی بهداشت چین روز دوشنبه اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته دستکم پنج مورد ابتلای محلی به کرونا در داخل این کشور ثبت شده است که در چند ماه گذشته بی سابقه بوده است.

داده های کمیسیون ملی بهداشت چین نشان می دهد از این تعداد سه مورد ابتلا به کرونا در استان لیائونینگ و دو مورد هم در استان آنهویی گزارش شده است.

بر اساس این آمار در شبانه روز گذشته همچنین ۲۰ مبتلای وارداتی نیز در چین شناسایی شده است که شامل مسافران خارجی و همچنین چینی هایی بودند که به وطن خود برگشته اند با این حال هیچ موردی از مرگ به دلیل ابتلا به کرونا در این کشور در شبانه روز گذشته ثبت نشده است.

در حال حاضر ۳۶۴ بیمار بدون علامت نیز تحت نظارت کمیسیون بهداشت چین هستند.

تعداد کل موارد تایید شده کرونا در سرزمین اصلی چین ۹۰ هزار و ۸۷۲ تن اعلام شده است تعداد جان باختگان این بیماری هم به چهار هزار و ۶۳۶ تن رسیده است.

علاوه بر سرزمین اصلی چین، تا کنون ۱۱ هزار و ۵۲۵ مبتلا و ۲۱۰ فوتی در هنگ کنگ، ۵۰ مبتلا و یک فوتی در ماکائو و یک هزار و ۶۸۲ مبتلا و ۱۲ فوتی در تایوان گزارش شده است.