وزیر بهداشت در سفر به استان البرز خبر داد؛

افزایش دو برابری کمک خیّرین به حوزه سلامت در سال ۱۴۰۱

دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی البرز با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی در حال ساخت و تجهیز است و بعد از ماه مبارک رمضان، افتتاح می شود.

افزایش دو برابری کمک خیّرین به حوزه سلامت در سال ۱۴۰۱
افزایش دو برابری کمک خیّرین به حوزه سلامت در سال ۱۴۰۱

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه بازدید از پروژه ساختمان جدید دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی البرز، اظهار داشت: این پروژه به همت خیّر نیک اندیش، آقای مطهری اصل از سال ۹۹ آغاز شد و ۲۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع زیربنای آن است که با پیشرفت فیزیکی ۹۵ درصدی در حال ساخت و تجهیز است و بعد از ماه مبارک رمضان، افتتاح می شود.

وی افزود: نقشه و امکانات این مرکز آموزشی بپیشرفته و مطابق با استانداردهای جهانی و دانشگاه های مدرن دنیاست و ظرفیت تحصیل همزمان ۷۰۰ دانشجو را دارد که امیدواریم این زیرساخت بتواند در تربیت نیروی انسانی در مقاطع کارشناسی ارشد، PHD، دستیاری و سایر مقاطع مورد استفاده قرار گیرد.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی البرز در ۵ طبقه احداث و به نرخ امروز، تقریبا بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شده و دارای 17 کلاس درس با ظرفیت های مختلف، آمفی تئاتر با ظرفیت ۳۰۰ نفر، آزمایشگاه های مورد نیاز دانشکده پزشکی از جمله بیوشیمی، میکروبیولوژی، آناتومی، بافت شناسی و ایمونولوژی، کتابخانه بزرگ و مجهز و قرائتخانه است.

دکتر عین اللهی تاکید کرد: خیّر نیک اندیش، آقای مطهری اصل با اقدامی پسندیده، به حوزه آموزش پزشکی کمک کرده و ثواب خدمت دانشجویان این دانشکده در آینده حتما به ایشان خواهد رسید.