در مجمع فوق العاده افزایش سرمایه صنعت غذایی کورش چه گذشت؟

مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت صنعت غذایی کورش با دو مصوبه در خصوص افزایش سرمایه شرکت در سال 1401 و اصلاح اساسنامه به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرنگاران گروه بورس، بانک و بیمه گزارش خبر، این برنامه در مرکز همایش‌های سازمان مدیریت صنعتی در مورخ 28 شهریور 1401 برگزار شد و با حضور 90.60درصد سهامداران رسمیت یافت.

در این برنامه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حاج محمدکریم فضلی و اکران فیلم تاریخچه و معرفی شرکت، هیات رییسه مجمع انتخاب شد و پس از آن محمد برهانی، مدیرعامل شرکت، گزارشی از افزایش سرمایه در سال 1401 از محل سود انباشته شرکت ارائه داد.

برهانی با اشاره به اهداف این تصمیم، تصریح کرد: ما دو هدف عمده برای افزایش سرمایه داشتیم. یکی اصلاح ساختار مالی و جلوگیری از خروج وجه نقد به منظور تامین سرمایه در گردش شرکت بود و دیگری بهره‌مندی از معافیت مالیاتی. بدین منظور، پیشنهاد افزایش سرمایه شرکت از 3 هزار میلیارد ریال به 12هزار میلیارد ریال را مطرح کردیم.

مدیرعامل شرکت صنعت غذایی کورش در بخش دیگری از صحبت‌های خود به پیش‌‌بینی سود و زیان طرح پرداخت و

پس از او، حسابرس مجمع، گزارش توجیهی هیات مدیره در خصوص افزایش سرمایه به مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام را ارائه داد و با رای گیری صاحبان سهام افزایش مذکور مصوب شد.

بنا بر این گزارش، اصلاح اساسنامه ماده 19 شرکت، دومین مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت صنعت غذایی کورش بود.