یادداشتی از احمد خدابنده سامانی؛

خروس ها در مسیر قهرمانان سابق

حذف مدافعان عنوان قهرمانی از مرحله گروهی در 3 دوره اخیر جام جهانی، نفرینی بود که به نظر می‌رسید قرار نیست دامن گیر فرانسه با همه ستاره های جوان و با تجربه اش شود.

خروس ها در مسیر قهرمانان سابق
خروس ها در مسیر قهرمانان سابق

به  گزارش خبر، احمد خدابنده سامانی،  فعال رسانه در یادداشتی با موضوع "خروس ها در مسیر قهرمانان سابق" به پایگاه خبری گزارش خبر آورده است؛

حذف مدافعان عنوان قهرمانی از مرحله گروهی در 3 دوره اخیر جام جهانی، نفرینی بود که به نظر می‌رسید قرار نیست دامن گیر فرانسه با همه ستاره های جوان و با تجربه اش شود.

جام جهانی در قطر است. فرانسه، قهرمان جام جهانی 2018 و قهرمان لیگ ملت های اروپا در دوره قبلی، در فاصله 2 هفته تا پایان رقابت ها از مرحله گروهی حذف شده و خطر سقوط به سطح پایین تر را نیز احساس می کرد.

آلمان در جام جهانی 2014 و با بردی شگفت انگیز 7بر1 برابر برزیل راهی فینال شد و آرژانتین را با یک گل شکست داد تا قهرمان این دوره از جام جهانی شود.

آلمان در جام جهانی 2018 با باخت برابر تیم‌های ملی مکزیک و کره جنوبی و تنها با یک برد برابر سوئد و 3 امتیاز در گروه خود چهارم شد تا تماشاگران آلمانی در بن با تخم مرغ به استقبال تیم ملی‌شان بروند.

اسپانیا که بعد از افتتاحیه رسمی جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی وارد ژوهانسبورگ شد و اولین بازی خود را برابر سوئیس با یک گل واگذار کرد در نهایت فینال را با یک گل از هلند برد تا قهرمان این دوره شناخته شود.

اسپانیا بعد از قهرمانی در جام ملتهای اروپا 2012 و ثبت هتریک (3 قهرمانی پیاپی در 4 سال، قهرمانی جام ملت‌های اروپا در سال‌های 2008 و 2012 و قهرمان جام جهانی 2010)وارد جام جهانی 2014 شد و با باخت سنگین 5بر1 برابر هلند و باخت 2بر0 برابر شیلی و برد برابر استرالیا در گروه خود سوم و از جام جهانی در مرحله گروهی حذف شد.

ایتالیا با بازی دراماتیک در سال 2006 برابر آلمان و برد در دقیقه 120 و گل زیبای دل پیرو 2 بر صفر پیروز شد و راهی فینال برابر فرانسه قرارگرفتدر این دیدار جذاب اول فرانسوی ها با پنالتی زیدان از ایتالیا پیش افتادند ولی در ادامه بعد از ضربه سر زیدان به ماتراتزی و اخراج و با گل ماتراتزی، سرنوشت فینال برای دومین بار به ضربات پنالتی سپرده شد تا ایتالیا قهرمان جام جهانی 2006 شود.

ایتالیا در جام جهانی 2010 برابر نیوزیلند و پاراگوئه به تساوی1بر1 رسید و برابر اسلواکی با نتیجه 3 بر 2 باخت تا با 2 امتیاز در رده سوم گروه خود قرار گیرد و از جام جهانی حذف شود.

قبل از این سه دوره خود فرانسه در جام جهانی ۱۹۹۸ که در کشور خودش برگزارشده بود قهرمان و در سال ۲۰۰۲ از مرحله گروهی هم بالا نرفت.

فرانسه باتوجه به هم گروه شدن با دانمارک،تونس و استرالیا به سرنوشت ایتالیا، اسپانیا، آلمان و جام جهانی ۲۰۰۲ دچار می‌شود؟

آیا این نفرین گریبان فرانسه را می گیرد؟ تا چند روز دیگر همه چیز معلوم میشود.