آباده میزبان کارگاه تخصصی منطقه ای انجمن های ادبی

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده از برگزاری نخستین کارگاه تخصصی منطقه ای انجمن های ادبی شمال فارس به میزبانی شهرستان آباده خبر داد.

آباده میزبان کارگاه تخصصی منطقه ای انجمن های ادبی
آباده میزبان کارگاه تخصصی منطقه ای انجمن های ادبی

به گزارش خبرنگاران گروه فرهنگ، هنر و رسانه گزارش خبر، هادی فرخی ضمن تقدیر از حسن نظر مدیر کل فرهیخته فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در تفویض برگزاری این کارگاه به شهرستان آباده، با اشاره به تاثیر کارگاه‌های ادبی در تقویت آثار ادبا و شاعران منطقه،میزان اثر بخشی و تبادل فرهنگی شهرستانها را از مهمترین دستاوردهای کارگاه‌های تخصصی دانست و افزود: شهرستان آباده با داشتن شش انجمن ادبی فعال و تشکل های ادبی تاثیر گذار در حوزه زبان و ادب فارسی و آفرینش آثار ادبی فاخر، نقش چشمگیری در گسترش زبان و ادب پارسی دارد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده با اشاره به پیشینه قابل توجه شهرستان در حوزه آفرینش آثار ادبی اظهار داشت: ادبیات در هر شکل و قالبی که باشد نمایشگر زندگی و بیان کننده ارزش‌ها و معیارها و ویژگی هایی ست که زندگی فردی و جمعی بر محور آنها می چرخد و برگزاری کارگاه‌های ادبی با همه گستردگی و تنوع آن از دو گذرگاه خرد ورزی و عاطفی، ما را با زندگی پیوند می‌زند.

کارگاه تخصصی منطقه ای ادبی شمال فارس با دو موضوع جریان شناسی نظم و نثر پارسی و شعر و شاعری با همراهی دکتر نوشین طالب زاده و دکتر راضیه جمشیدی به همت وکوشش اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آباده در محل تالار شهرداری آباده به مدت یکروز با حضور ۶۰نفر از علاقه مندان به شعر و زبان فارسی برگزار شد.

شایان ذکر است در این کارگاه ادبا ، ادب دوستان و مسئولین انجمن‌های ادبی شهرستانهای آباده، اقلید و بوانات حضور داشتند و‌ضمن ابراز خرسندی ، خواستار تداوم این نوع از کارگاه‌ها شدند.